Březen 2009

obrázky jednorožců..

29. března 2009 v 10:50 Jednorožci a pegasové
jednorožci jsou koně s rohem na hlavě..
Slovo "jednorožec" pochází ze dvou slov "jeden" a "roh".
Jednorožec je dnes již vyhynulí druh.
Ve s tředověku se vyskytoval téměř kdekoli v Číně, Tybetu, Japonsku, Indii, Evropě na Středním východě.
Číňané jednorožce popsali jako velkého jelena se hřívou, jedním rohem vyčnívajícím s čela s bílou a je zřídla černou barvou.
Julius Ceasar také popsal jednorožce jako velkého jelena s jedním rohem, ale také byl ve středověku líčen jako velká koza s jedním rohem a koňským ocasem, ale v dnešní době je jednorožec známí jako hrdý, nádherný kůň s rovným spirálovitě stočeným rohem, který je pod kůží spojen s lekou(vyrůstá z kosti), barva tohoto rohu bývá bílá a jen zřídka černá.
Roh jednorožce dělá toto zvíře tak tajuplné a mystické, že i s tohoto důvodu je dnes tak vzácné.
Ve středověku se věřilo, že jednorožcův roh hojivé účinky, rohy byli ale také ceněny jakonádoba na pití.
Věřilo se, že dokáže léčit žaludeční potíže, epilepsii, vodnatelnost, kurděje a dokonce i deprese.
Jednorožec je samotářské zvíře, zřídka kdy se združuje, to jak se málo rozmnožuje je také zásluhou toho, že dnes už jsou scela vyhynulí.
Ve středověku se tradovalo, že jednorožec k sobě nechá přiblížit více dívky a chlapce jen tehdy když mají čisté srdce, také proto se jednorožci lovili tou metodou, že lovec do lesa zavedl nevinnou dívku, počkal až jednorožec usne a pak........se na něj vrhl a odstranim mu roh a protože roh vyrůstal s kosti tak odstranění jednorožce okamřitě usmrtilo.
Jednorožec je hrdé, silné, inteligentní zvíře které nelze domestikovat.
Pokud je ohroženo brání se svým rohem jako jiná zvířata svým parožím.
Jediným přirozeným nepřítelem jednorožců je kromě ČLOVĚKA také LEV (neví se proč).

víly2

29. března 2009 v 10:36 Víly

víly??ale i trochu duchové..
krásné obrázky
víly 1

29. března 2009 v 10:18 Víly

neco o nich

29. března 2009 v 9:56 Mořské panny
Takze,mezi mořskou pannou a mořskou vílou je velký rozdíl...1.mořská panna má ploutev a mořská víla nohy..2.mořské panny lidi nevyhledávají ale mořské víly ano..3.mořské panny se zdržují va větších hloubkách aby je lidé nepoznali ale mořské víly spíše u břehů protože mají nohy a nemusí se lidí obávat..4.mořské víly "bydlí" ve skulinách a na ůtesech ale mořské panny "bydlí" v překrásných palácích na dnech oceánů
Mořské panny se také nazívají Sirény nebo Najády.
Vědci se domnívají že mořské panny pocházejí ze druhu Homo Sapiens Sapiens,jenže se oddělily od suchozemských"tvorů" a vrátily se zpět do moře.
Říká se, že..mořské panny sou nádherná stvoření...někdy se zjevují jako nádherné mořské panny které okouzlují svým zpěvem, ale jindy se zjevují jako tzv."mořské obludy" a tehdy znamenají blížící se katastrofu..
Mořské panny jsou opravdu nádherná stvoření, ale..jak kde..u Kanárských ostrovů,Mexika, Velkých sund a Austrálie sou to opravdu krásná stvoření, ale v chladnějších mořích jsou to ty "mořské obludy"

No tak to je asi tak vše co mohu nebo nemohu říci k mořským pannám..a myslím si že někdy opravdu jsou protože, řekněte mi nějakého člověka který by se potopil tak hluboko aby to mohla nebo nemohl zjistit..:-D

obrazek1

28. března 2009 v 15:53 Mořské panny

Tak a tohle je třeby mořská víla..

obrazky

27. března 2009 v 19:21 Mořské panny